WILLA SEWER PRZYJAZNA TURYSTYCE ROWEROWEJ

Willa Sewer jest znakomitym miejscem na rozpoczęcie przygody z turystyką rowerową w Beskidzie Wyspowym z niekończącymi się pasmami wzniesień, z prowadzącymi drogami obok sadów, leśnymi duktami i wspaniałymi widokami.

W naszej ofercie dajemy Państwu możliwość wypożyczenia u nas rowerów klasycznych jak również elektrycznych. Można też przywieźć własne rowery i korzystać ze szlaków rowerowych jak również można wykorzystać trasy rowerowe proponowane przez nas.

Poniżej znajdują się aktywne mapy z zaznaczonymi trasami rowerowymi. Obok mapy znajduje się odnośnik do pliku w formacie GPX, w którym znajduje się zanaczona trasa. Plik można pobrać, a następnie wgrać do aplikacji w swoim smartonie która obsługuje nawigację tras rowerowych. Tak zaprogramowana trasa rowerowa pozwoli na wycieczkę po Beskidzie Wyspowym z nawigacją pokazującą drogi i ścieżki po których możemy się poruszać.

Życzymy niezapomnianych wrażeń z wycieczek rowerowych po Beskidzie Wyspowym.

Przez przełęcz pod Grodziskiem

Długość trasy - 37 km

Wyruszamy ze Szczyrzyca spod Willi Sewer. Następnie ruszamy do Jodłownika, Krasnych-Lasocic, Górę Św. Jana przez Zegartowice do Raciechowic gdzie skręcamy na Poznachowice Górne, a następnie Poznachowice Dolne, z których docieramy na przełęcz po Grodziskiem. Tam odpoczywamy i podziwiamy widoki. Potem przez las zjeżdżamy lub na niektórych odcinkach sprowadzamy rowery do Pogorzan podziwiając po drodze Diabelski Kamień. Wracamy do Szczyrzyca po Willę Sewer.

Na Kostrzę

Długość trasy - 41 km

Wyruszamy ze Szczyrzyca spod Willi Sewer i jedziemy do Jodłownika, a następnie do miejscowości Kostrza. Stamtąd podjeżdżamy pod górę Kostrza i tu musimy trochę poprowadzić rowery na szczyt góry. Na górze odpoczynek i podziwianie widoków z części niezalesionej szczytu. Potem sprowadzamy rowery i zjeżdżamy do Rupniowa, a dalej jedziemy do Nowego Rybia i zjeżdżamy do Szyk,  Sadek, Mstów podziwiając wspaniałe widoki wsród licznych sadów. Następnie udajemy się na Górę Św. Jana, a potem do Zegartowic, Komornik i docieramy do Szczyrzyca pod Willę Sewer.

TOP
Translate »